رئیس صندوق بین‌المللی پول بیان کرد؛

استخراج ارزهای مجازی بیش از حد انرژی مصرف می‌کنند

دنیای سبز تر - 9 بهمن 1396   06:30
رئیس صندوق بین‌المللی پول بیان کرد؛

استخراج ارزهای مجازی بیش از حد انرژی مصرف می‌کنند
 
رئیس صندوق بین‌المللی پول اعلام کرد: اگر تولید بیت‌کوین به این روال پیش رود، اتلاف انرژی به انداز تولید سالانه برق در کشوری بزرگ مانند آرژانتین خواهد بود.
 
به گزارش «انرژی امروز»، کریستین لاگارد، در مجمع جهانی اقتصاد در داووس سوییس گفت: در صورتی‌که تولید بیت‌کوین و سایر ارزهای رمزنگار با این روند پیش رود، مقدار انرژی برای تولید آنها معادل انرژی مورد نیاز یک کشور بزرگ مانند آرژانتین در سال خواهد بود. برآورد ما این است که اگر این روند در سال جاری میلادی ادامه پیدا کند، میزان مصرف انرژی برابر با مصرف برق در کشور آرژانتین خواهد بود.
 
تولیدکنندگان ارزهای رمزنگار بیش از ۳۷ گیگاوات ساعت در روز معادل راکتورهای هسته ای ۳۹۱.۲ گیگاواتی انرژی مصرف می‌کنند. شاخص مصرف انرژی بیت‌کوین حاکی از میزان مصرف برق به اندازه ۴ میلیون و ۱۲۴ هزار و ۱۱۵ خانوار آمریکایی است و انرژی مصرف شده می‌تواند با مصرف برق عراق مقایسه شود.
 
 همچنین از آنجایی که انرژی زغال سنگ در چین ارزان است، انرژی مورد نیاز برای شبکه ارز رمزنگار این کشور عمدتا توسط نیروگاه‌های سوخت زغال سنگ تامین می‌شود و برای هر تراکنش بیت‌کوین به میزان زیادی از این انرژی نیاز است.
 
لاگارد گفت: با توجه به مسئله تغییر اقلیم وقتی به میزان مصرف زغال سنگ در استان‌های چین برای تولید این ارز رمزنگار نگاه می‌کنیم، نگرانی بزرگی را در ذهن ایجاد می‌کند.

00