تغییر سیاست‌ هوای پاک توسط آژانس حفاظت از محیط‌زیست آمریکا

دنیای سبز تر - 9 بهمن 1396   06:19
تغییر سیاست‌ هوای پاک توسط آژانس حفاظت از محیط‌زیست آمریکا

پایگاه خبری جهان‌سبز- آژانس حفاظت از محیط‌‌زیست آمریکا، یکی از مهم‌ترین قوانین هوای پاک را تعلیق می‌کند. آنها تعریف منبع آلودگی را تغییر می‌دهند. در گذشته، پای «سیاست یکبار برای همیشه» در میان بود، مثلا هر نیروگاه یک منبع آلاینده شناخته می‌شد، در حالی‌که بر اساس این تغییر، اگر منبعی، خروجی خود را به پایین‌تر از حد تعیین شده توسط آژانس حفاظت از محیط‌زیست برساند، در گروه منابع آلاینده جای نمی‌گیرد.
این سازمان با گذشت زمان، به جای این که محدودیت‌ها را بیشتر و سخت‌تر کند، به تسهیل آنها می‌پردازد. آنها سیاست قانون طبقه‌بندی منابع اصلی خطرناک -که سبب آلودگی هوا می‌شود- را تعلیق می‌کنند. به گزارش خبرگزاری رویترز، «یکبار برای همیشه»، رویه‌ای بود که در سال 1995 معمول شد. در آن زمان هدف این آژانس، مقابله، کاهش و توقف آلودگی و حمایت از فناوری‌هایی بود که سبب کاهش انتشار و در نتیجه آلودگی هوا می‌شود.
بر اساس گزارش‌های آژانس حفاظت محیط‌زیست، سالیانه نزدیک به 10 تن آلاینده خطرناک و 25 تن آلاینده به صورت ترکیبی وارد هوا می‌شود. این تغییر سبب می‌شود که شاخص برخی از آلاینده‌های خطرناک، مانند آرسنیک، جیوه و سایر مواد سمی، که سبب سرطان، ناباروری و حتی مرگ می‌شود در هوا افزایش یابد. 

00